מה הדרך לשילוב צבעים מנצח?

צבעים, הפעם על צבעים ועל התפקיד שלהם.

כל צבע מעביר מסר שונה, בעצם צבעים הם מערכת סימנים מוסכמת,  צבעים משדרים חום, קור, שמחה, אזהרה וכו. בנוסף, לצבע ישנו תפקיד נוסף לעזור לנו להבליט אלמנטים מסוימים בעיצוב שלנו או להפך. ודבר אחרון והכי חשוב, צבע הוא שפה חזותית. לכן לפני עיצוב חשוב דבר ראשון לחשוב עם איזה פלטת צבעים נצליח להעביר מסר מייטבי, מה המסר ומה השפה העיצובית שלנו.

במאמר זה ברצוני להציג כלים כיצד לבחור את שילוב הצבעים הנכון. למי זה טוב? לכולנו כך נבין שילוב צבעים בבגדים, רהיטים, ציור, עיצוב גרפי וכד'

כבר בשלב ראשון חשוב להכיר 2 מושגים קריטיים כשמדברים על צבעים.

צבע יסוד צבע שלא תלוי בשום צבע, ואין אפשרות ליצור אותו משילוב של צבעים. יש שתי קבוצות של צבעי יסוד.

 • צבעי יסוד של האורבהם משתמשים בכל העיצוב הדיגיטלי והם: אדום, ירוק וכחול.
 • צבעי יסוד של הדיו בהם משתמשים בכל עיצובי הדפוס והם: כחול, אדום וצהוב.

צבעים משלימיםצבעים הנוצרים מערבוב שני צבעי יסוד, ויוצרים צבע חדש המשלים לצבע יסוד שלישי.

דוגמה: צהוב + אדום = כתום. הצבע הכתום הוא המשלים לצבע כחול.

אז בואו נתחיל! ובסוף הפתעה!!

אבל עוד לפני שנתחיל מספר מילים על מעגל הצבעים, מעגל הצבעים בעצם בנוי משלושת צבעי היסוד: אדום, כחול וצהוב וכל הצבעים שנוצרים מהעירבוב שלהם. בעזרת גלגל הצבעים ניתן לראות בבירור צבעים משלימים וכו.

 • שילוב משליםזהו שילוב צבעים שתמיד הולכים טוב ביחד, נותנים לכל צבע את המקום שלו ועם זאת, שומרים על איזון ונעימות שיוצרים תחושה חיה ואנרגטית, אלו הצבעים המשלימים. בגלגל הצבעים נימצא אותם במקביל אחד לשני.

 

  • שילוב שלושת הצבעיםכאשר נבחר מתוך מעגל הצבעים את הצבעים בעלי מרחק שווה זה מזה, נגיע לשילוב מדויק של צבעים השומר על הרמוניה מושלמת.

 

 

  • שילוב הדומיםבאופציית שילוב זאת, נימצא פלטת צבעים רחבה יותר, הכוללת בין 2 ל 6 צבעים . בדרך כלל נבחר צבעים הנמצאים האחד ליד השני בגלגל הצבעים מה שיוצר  תחושת רוגע נעימות ושלווה.

 

 

  • שילוב המרובעבשילוב זה נשתמש בצבע בסיס אחד ובנוסף 2 צבעים משלימים ועוד צבע להוספת ניגודיות.

 

 • עכשיו שעברנו על אפשרויות השילוב השונות אתם מוכנים לגשת לעבודה ולהתחיל לשלב צבעים 😊 וכמו שהבטחתי הפתעה!!

  כמעצבת גרפית ובונה אתרי אינטרנט חשוב לי לבחור צבעים נכונים ומדויקים ללקוחות  על מנת להפיק שפה חזותית המשדרת את המסר הנכון ללקוח, לכן אעזר  ב 2  כלים מדהימים .

  הראשון,  אתר האינטרנט https://www.design-seeds.com/by-color/ אתר פשוט שבו בוחרים את הצבע הראשי שרציתם והוא כבר ימצא לכם מספר רב של שילובים מתאימים וכל שנותר לעשות זה לבחור את הפלטה המתאימה .

  האתר השני, בו אופציות נרחבות יותר ומדויקות יותר הוא https://coolors.co/454851-73956f-7bae7f-95d7ae-fceff9

  אתר מדהים שנותן אפשרויות רבות לפלטות צבעים מוכנות שניבנו על ידי מעצבים מוכשרים מאוד. בנוסף נותן אופציה להרכיב לבד פלטה כראות עינכם.  אפשר לבחור צבע אפילו מתוך תמונה ולקבל אופציה של פלטה, אוהבים רק חלק מהצבעים בפלטה ?  פשוט נועלים את הצבעים שאוהבים ונותנים לתוכנה להמשיך לחפש עד שמגיעים לפלטת צבעים המושלמת .

  אז שתפו אותי פה בתגובות, מה הצבעים המועדפים עלכם שאתם מוצאים את עצמכם תמיד איתם??
  שלי כחול ובורדו 😊 של דוד שלי כבר 15 שנה כתום

 

נהנתם מהמאמר? שתפו אותו עם חבר :)

לשתפו בפייסבוק
לשתף בוואצאפ
לשתף במייל
לשתף בליקדין